اعلانات سایت

شیوه‌نامه هفته پژوهش

شیوه‌نامه هفته پژوهش

از مدیر سیستم در
Number of replies: 0

در یک جامعه زمانی میتوان امید به بهبود امور داشت که خردورزی در آن توسعه یابد و مردم علاقه‌مند به پژوهش و جست و جوگری باشند . هنگامی انسانها می‌توانند بهترین برنامه‌ریزی را در امور مختلف داشته باشند که به اطلاعات کافی و دقیق دسترسی داشته باشند. مستندسازی فعالیتها، حفظ و نگهداری آنها به صورت بانکهای اطلاعاتی علمی و دارا بودن ساختارهای اطلاع‌رسانی قوی باعث می‌شود که افراد در هنگام پژوهش به دانسته‌های ارزشمند و مورد نیاز دسترسی داشته و پاسخ بسیاری از سؤالات پدید آمده در جامعه را با دقت بیشتر جواب دهند، پاسخهایی که می‌تواند به برنامه‌ریزان جامعه کمک کند که بهتر به تصمیم‌گیری بپردازند.

حدود پانزده میلیون دانش‌آموز در کشور ما در حال آموختن هستند که کمتر به آنان به عنوان استعدادهای بالقوه در عرصه پژوهش نگاه می‌شود. اگر آنان به صورت پژوهشگر تربیت شوند براحتی در برابر مشکلات تسلیم نمی‌شوند بلکه با روحیه جست و جوگری به دنبال راه‌حلهای جدید قدم برداشته و از میان مشکلات سربلند خارج می‌شوند.

موضوعات مورد نظر جهت تولید اثر در هفته پژوهش

1 . کرونا و فضای مجازی

2 . کرونا و IT

3 . کرونا و آموزش

4 .موضوع آزاد

مخاطبان: دانش‌آموزان تمام مقاطع

 پس از تکمیل نمون برگ )1 شناسنامه اثر، به پیوست می‌باشد( فایل اثر پژوهشی خود را حداکثر تاریخ 15/9/1399 به آدرس اینترنتی

http://93.118.104.156/3 ارسال نمایید. لازم به توضیح است می‌توانید آثار نقاشی و کاریکاتور خود را پس از اسکن به صورت فایل pdf به پایگاه ارسال نمایید.

به این منظور دانش‌آموزان مقطع متوسطه می‌توانند در قالب فیلم یک دقیقه‌ای، طراحی پوستر، عکس، کاریکاتور، انیمیشن

Time lapse تولید محتوا بپردازند. بدیهی است آثار بدون شناسنامه در مسابقه شرکت داده نمی‌شود .

هفته پژوهش